Knupīšu turētāji- kādu izvēlēties?

Knupīšu turētāji- kādu izvēlēties?


Lai gan daudzi mazuļi mūsdienās iztiek bez knupīša jeb māneklīša, tomēr ļoti liela daļa to izmanto. Iemesli var būt dažādi- aktīva darbošanās sīkās motorikas attīstībai, mazuļa nomierināšana, iemidzināšana, varbūt pat tik specifiska lieta kā neļaut aizkrist ausīm lidojuma laikā? Iemeslu var būt daudz, bet skaidrs ir viens- ja regulāri knupītis tiek izmantots, tas diezgan regulāri tiek arī mests prom vai pazaudēts. Ko darīt? Iegādāties knupīšu turētāju!

Un te nu esam lielās izvēles priekšā- kāds ir vislabākais? 

 

1. IZSKATS


Pirmais, kas iekrīt acīs, protams, ir izskats. Arvien vairāk māmiņu domā par to, lai visi aksesuāri mazajam būtu saskaņoti, tai skaitā māneklītis un tā turētājs. Tomēr, lai cik ļoti mums patiktu izskats, ir daži citi, daudz svarīgāki aspekti.

Lai māneklīša turētāju drīkstētu oficiāli pārdot, tam ir jāatbilst ES drošības standartiem, kas atbilst BS EN 12586:2007+A1:2011 regulām. Tajās minēts gan pieļaujamais garums, gan izturība, gan dažādu detaļu atbilstība. Sīkāk par to te:


2. GARUMS


Ikdienā redzēti ļoti daudz dažādi knupīšu turētāji. Diemžēl liela daļa neatbilst drošības standartiem tieši garuma dēļ. Saprotams, ka ir klienti, kas vēlas personalizētu knupīša turētāju, iekļaujot abus mazuļa vārdus krellītēs un varbūt vēl uzvārdu, un vēl kādu zaķīti, un kaķīti, un lācīti, un šādu un tādu vēl bumbiņu ieklaut turētājā. Vai tieši otrādi- pārdevēji, kas paši izgatavo knupīšu turētājus, nereti saver tādas kreļļu virtenes, ka mamma var aplikt ap gurniem pat kā jostu. Tomēr svarīgi atcerēties, ka knupīšturētājs NEDRĪKST būt garš, jo pastāv risks, ka krellītes sapiņķerējas mazulim ap kaklu vai, piemēram, roku.
Ja ir iespēja, jaundzimušajam būtu jāizvēlas īsāks knupīšturētājs, jo tas būs ne tikai parocīgāks, bet arī vieglāks.


3. KLIPSIS


Lielākoties sastopami 3 materiālu klipši- koka, plastmasas, metāla. Ar šo klipsi knupīšu turētāju piestiprina pie apģērba. Katram klipsim ir savi plusi un mīnusi.

Koka klipsis


+ Glīts dizains
+ Dabīgs materiāls
- Ir metāla detaļas 
- Diezgan biezs- ja mazulis uz tā uzguļas, tas rada diskomfortu
- Ja tas ir krāsots, pēc kārtīgas zobiņu "asināšanas" var nolobīties krāsa


Plastmasas klipsis

+ Viegls un diezgan plāns
+ Pieejams dažādās krāsās
- Lielāka iespējamība saplēstk

Metāla klipsis

Metāla knupīšturētāja klipsis
+ Plāns (ja mazulis tam uzguļās, nav liels diskomforts
+ Izturīgs
- Auksts materiāls
- Sliktas kvalitātes klipsim var lobīties nost krāsa
- Sliktas kvalitātes klipsis var sākt rūsēt


Svarīgi zināt- ja tiek izmantots koka vai kāds cits salīdzinoši liels klipsis, tam jābūt ar caurumiem- gadījumā, ja klipsis iesprūst mazuļa mutē, caurumi ļaus elpot. Kā arī klipsim jābūt drošam, lai neviena detaļa no tā neatdalītos, arī ja to parauj vai kožļā.4. KRELLĪŠU MATERIĀLS

Koka
koka krellīte knupīšu turētājam

Koka krellītes būs dabīgākas, vieglākas, arī patīkami grauzt. Tomēr jāņem vērā, ka krāsotam kokam krāsa var nolobīties, īpaši, ja mazulis to grauž. 

Koka krellītes ietekmē mitrums, tāpēc, ja tās tiek zelētas, regulāri ieteicams knupīšu turētāju nožāvēt.

Silikona

silikona krellīšu knupīša turētājs un graužammanta
Silikona krellītes ir lielisks palīgs zobiņu augšanas laikā- tās var košļāt un žļambāt stundām ilgi. Jāņem vērā, ka tam ir jābūt sertificētam pārtikas silikonam, bez BPA, kaitīgām krāsvielām, smaržvielām u.c. bīstamām vielām.

Silikona krellītes ir krietni smagākas, nekā koka vai plastmasas- ja knupīšturētājs ir veidots no tikai silikona krellītēm, raugies, lai tās nav izmērā lielas- mazam zīdainītim šāds, smags knupīšu turētājs burtiski vilks ārā knupi no mutes.


Plastmasas

plastmasas krellītes knupīšu turētājiem
Lai gan dizainiski plastmasas krellītes nav tik iecienītas, tomēr tās ir gana populāras izturības, izdevīgās cenas un vieglā svara dēļ.

 KUTT šobrīd knupīšu turētājim izmanto nekrāsota koka un silikona krellītes, kas pēc pieredzes atzītas par labākajām. Gatavie knupīšturētāji pieejami https://www.kutt.lv/collections/knupisa-turetaji , bet iespējams arī pasūtīt savu individuālo dizainu, rakstot e-pastu kutt.mail@gmail.com