Knupīšu turētāju un graužammantu kopšana

Nav noslēpums, ka knupīša turētāju mazuļi nereti izmanto arī kā rotaļlietu vai graužammantu. Tieši tādēļ būtiski to pareizi kopt atbilstoši materiālam, lai tas ilgāk saglabātos labā stāvoklī. 

SILIKONA krellītes un graužammantas ir vispateicīgākais materiāls, jo tas veidots no  ļoti izturīga pārtikas silikona, kas nesatur kaitīgās vielas un ir drošs graušanai. To var droši mazgāt (ar rokām, siltā ūdenī), gan sterilizēt karstā ūdenī, gan likt saldētavā un piedāvāt zīdainim kā atvēsinošu mantu zobiņu šķilšanās laikā. Kvalitatīvs silikons nezaudē savu krāsu, ir elastīgs, grūti sakožams. Vienīgais mīnuss, tas ir salīdzinoši smags materiāls un pavisam mazam zīdainim varētu nebūt ērts.

KOKA krellītes un graužammantas ir iecienītas dabiskā materiāla dēļ, turklāt nekrāsots un nelakots koks būs nedaudz raupjš, kas arī patiks mazuļa niezošajām smaganām. Tomēr jāatceras, ka koku nedrīkst ilgstoši pakļaut mitrumam, kā arī to nedrīkst vārīt karstā ūdenī vai sasaldēt- tas var sākt plaisāt. Svarīgi arī katru reizi, pirms dot to mazulim, pārbaudīt, vai koks nav bojāts- kā jau dabīgs, šķiedrains materiāls, tas var ar laiku saplīst. Ja ir nepieciešams, to var nomazgāt siltā ūdenī, bet pēc tam tas uzreiz jānosusina ar dvieli vai papīra salveti un tam jāļauj kārtīgi nožūt. Ipaši jāuzmanās no krāsota koka krellītēm, jo ar laiku to krāsa vai laka var atdalīties- jāuzmana, lai mazulis to neapēd.

PLASTMASAS krellītes ir salīdzinoši cietas, tās droši drīkst mazgāt un pakļaut mitrumam, bet plastmasu nav ieteicams karsēt vārošā ūdenī vai sasaldēt, ja vien nav speciāla atzīme pie šīs plastmasas, ka to drīkst darīt.  

TAMBORĒTAS krellītes, šķiet, ir visgrūtāk kopjamas, jo tās nedrīkst ne karsēt, ne sasaldēt, drīkst tikai mazgāt ar siltu ūdeni un pēc mazgāšanas ir jānosusina. Svarīgi atcerēties, ka tās ik pa laikam ļoti kārtīgi jāmazgā, jo tamborētajos diegos ātri var sakrāties dažādi mikroorganismi, kas mazulim var būt kaitīgi!